Wyszukaj
Szkoły

Integracyjne aktywności
dla dzieci i młodzieży
w szkole

Edukacyjne gry w szkole
wzmacniające szczere i pozytywne relacje rówieśnicze

Szkolne, edukacyjne gry integracyjne i escape room od NaTrzepaku spełniają ideę edutainment czyli edukacji połączonej z rozrywką.

Ta forma team building wciąga niczym gry komputerowe, ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, mobilizuje do współpracy i wspólnej zabawy w rzeczywistym świecie.

Aktywności NaTrzepaku rozwijają poczucie sprawczości oraz budują kompetencje przyszłości: kreatywność, logiczne myślenie, współpracę u dzieci i młodzieży.

W naszych grach zabawa jest tylko pretekstem do uświadomienia ważnych problemów młodych ludzi w dzisiejszym świecie – hejt, fonoholizm, siecioholizm, izolacja i inne.

Jak działają edukacyjne gry integracyjne w szkole?

 • Edutainment
  - edukacja z rozrywką
 • Tematyka gier
 • W szkole lub na wycieczce
 • Dofinansowanie

Edutainment
- edukacja z rozrywką

Aktywości offline NaTrzepaku to świetna i pożyteczna zabawa w modelu edutainment – rozrywki połączonej z edukacją. Rozwijamy kompetencje przyszłości: kreatywność, logiczne myślenie, współpracę. Angażujemy, przywracamy poczucie sprawczości. Pozwalamy organizować się i szukać kreatywnych rozwiązań, dając poczucie wpływu na rezultat.

Tematyka gier

Team Building NaTrzepaku to wciągające gry edukacyjne. Wśród tematów  naszych gier są m.in.:

-„LABORATORIUM ŻYCZLIWOŚCI Prof. Floriana” (wzmacnianie współpracy i życzliwości, nauka o emocjach),
–  „W RÓŻNORODNOŚCI SIŁA – Zbuduj Drużynę Tolerancji!” (wspieranie innych, włączanie innych do współpracy, tolerancja, życzliwość),
– „Nie WIELbłądź – DECYDUJ!” (profilaktyka uzależnień od komputera, telefonu, słodyczy, używek; budowanie sprawczości i asertywności w mówieniu „nie” i decydowaniu o sobie),
– „STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!” (przyczyny i konsekwencje hejtu, narzędzia radzenia sobie z nim, budowanie asertywności).

W szkole lub na wycieczce

Gra dla Szkoły może być zorganizowana na miejscu w budynku lub na terenie szkoły. W NaTrzepaku organizujemy również wyjazdowy team building dla klas połączony z grą terenową i warsztatami.

Dofinansowanie

Gra dla Szkoły może być sfinansowana przez rodziców. Szkoły często korzystają również z dofinansowania edukacyjnych gier integracyjnych od lokalnych Ośrodków Pomocy Społecznej z uwagi na to, że wpisują się one w zadania własne Ośrodków Pomocy Społecznej i ściśle odpowiadają na zadania określone w ustawie z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości
i przeciwdziałaniu  alkoholizmowi oraz ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Zaufali naszemu know-how

 • Dzięki zastosowaniu elementów grywalizacji we wszystkich projektach proponowanych przez "NaTrzepaku", udało nam się zwiększyć liczbę uczestników projektów, zaangażować i zmotywować mieszkańców, podnieść skuteczność funkcji edukacyjno-informacyjnej i precyzyjniej dopasować zadania wynikające z ustawy o profilaktyce uzależnień. Współpracę z ,,NaTrzepaku - Eko animacje i Gry Terenowe" polecam wszystkim, dla których ważne są takie wartości jak: edukacja, współpraca, profesjonalizm, kreatywność, zaangażowanie i komplementarność usług.
  Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gmina Lesznowola Janina Szulowska
 • [...] Wśród zrealizowanych gier miały miejsce: 1) „STOP HEJT! Odkryj swoje SuperMoce” przeciwdziałająca zjawisku hejtu, 2) “Twój głos ma znaczenie” edukująca o roli i wadze udziału w lokalnych budżetach obywatelskich z eko wątkiem, 3) „Skrzynia Świątecznego Czasu” promująca życzliwość i budowanie relacji w rodzinie. [...] „NaTrzepaku – Eko Animacje i Gry Terenowe” jest rzetelnym partnerem, terminowym, o wysokim stopniu zaangażowania w realizowane zadania. Serdecznie polecam produkty i współpracy z marką “Na Trzepaku” innym stowarzyszeniom, urzędom miast, MOPS oraz szkołom.
  Gradiam, Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe Monika Czaplarska-Wach, Prezes Stowarzyszenia
 • Współpraca z "Na Trzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe" jest w pełni satysfakcjonująca. Działa w oparciu o autorskie scenariusze, ale w płeni realizuje potrzeby i wartości promowane w zadaniach Gminy. Atrakcyjna forma pożytecznych treści propagowanych przez produkty społeczne Na Trzepaku przyciąga bardzo dużo uczestników - odbiorców zadań Gminy. Rekomenduję produkty społeczne 'NaTrzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe".
  Miasto i Gmina Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza
 • [...]Współpraca obejmowała organizację dużego wydarzenia rodzinnego - gry terenowej pt. "STOP HEJT! Odryj Twoje SuperMoce!" dla rodzin z dziećmi oraz gry detektywistycznej (Escape Room) pt. "Przepis na życzliwość" dla dzieci. Oba wydarzenia zostały zrealizowane w ramach projektu socjalnego pn. "Akademia Rodziny" w oparciu o autorskie programy (scenariusze), których pomysłodawcą jest "NaTrzepaku". [...] Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie poleca firmę NaTrzepaku jako rzetelnego merytorycznie i organizacyjnie partnera.
  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie Wioletta Urban, Dyrektor
 • Marto i cały Zespół NaTrzepaku dziękuję :) Warsztaty na takim poziomie o jakim zawsze marzyłam ;)) Pięknie , profesjonalnie i magicznie ! WIELKIE DZIĘKI
  IdeaMia Hanna Piaseczna, właścicielka

Gry integracyjne dla Szkół - tematyka NaTrzepaku

 • Laboratorium Życzliwości Prof. Floriana!

  “Laboratorium Życzliwości Prof. Floriana!” NaTrzepaku to detektywistyczna gra integracyjna, budująca współpracę, sprawczość i życzliwość oraz wzmacniająca umiejętność zarządzania emocjami.

  Gra „Laboratorium Życzliwości Profesora Floriana” wprowadza uczestników w historię zniszczonego przepisu, który przyczynia się do szerzenia dobra na świecie. Bez niego świat szybko zapomni o ludzkiej życzliwości i zmieni się w ponure, chłodne miejsce. Młodzi Agenci Specjalni staną przed wyzwaniem rozwiązania łamigłówek, które, jeśli los tak zdecyduje, pozwolą na odtworzenie przepisu na życzliwość.

 • STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!

  “STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!” to unikatowa gra integracyjna, w której NaTrzepaku adresuje problem mowy niemawiści, hejtu i bierności na agresję.

  W trakcie gry terenowej „STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!”, w lekkiej i wesołej formie, przeprowadzimy uczestników przez trudny problem hejtu i damy im narzędzia radzenia sobie z hejtem. Pozwolimy uczestnikom zmierzyć się z sytuacjami zachowań antyspołecznych, w których samodzielnie będą musieli podjąć decyzję, jak się zachować. Sami dokonają również “wyboru ścieżki”
  postępowania, tu – trasy gry!

  Wybór, jakiego dokonają, określi, które SuperMoce uda im się zdobyć; od SuperMocy tj. m.in. „Empatia”, „Życzliwość”, „Zaradność”, „Opiekuńczość” po „Odwagę” czy „Uczciwość”.

  Każdy uczestnik gry otrzyma swój atrybut – Tarczę SuperMocy, którą będzie mógł zapełnić kolejnymi SuperMocami – uniwersalnymi wartościami, które warto i potrzeba zaszczepiać w dzisiejszym świecie.

 • Nie WIELbłądź - DECYDUJ!

  “Nie WIELbłądź – DECYDUJ!” to unikatowa, edukacyjna gra terenowa z zakresu profilaktyki uzależnień  młodzieży. 

  W tracie gry młodzi ludzie zostają skonfrontowani z sytuacjami, w których mogą się dać oszukać (np. w sytuacji propozycji „dopalacza” wyglądającego jak „cukierek”)
  oraz ze skutkami nierozważnych decyzji w zakresie uzależnień; zagrają w grę planszową XXL “Nie WIELbłądź!”, w której będą podejmować
  decyzje, jak zachować się w danej sytuacji powiązanej z uzależnieniami; wypróbują “gogli alkoholowych” w sportowych zmaganiach wraz z prostymi
  aktywnościami fizycznymi dla pokazania kontrastu z „pod wpływem“; skorzystają z zasad grywalizacji (zbieranie/strata punktów-zasobów).

  Wszystko w formie edutainment czyli edukacji połączonej z rozrywką!

Nie tylko zabawa!

Podczas unikatowych, edukacyjnych gier terenowych NaTrzepaku dzieci, młodzież i rodzice są konfrontowani z trudnymi tematami; otwiera się dla nich przestrzeń do decydowania, jak zachowaliby się w danej sytuacji społecznej, ale również przestrzeń do rozmowy.

Gry Terenowe i Escape Room od NaTrzepaku spełniają ideę edutainment czyli edukacji połączonej z rozrywką. Ta forma wciąga niczym gry komputerowe, ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, mobilizuje do współpracy i wspólnej zabawy w rzeczywistym świecie. Gry NaTrzepaku rozwijają poczucie sprawczości oraz budują kompetencje przyszłości: kreatywność, logiczne myślenie, współpracę.

Leczymy z hejtu. Uczymy wspierania. Budujemy relacje. NaTrzepaku.