Wyszukaj
Ośrodki Pomocy Społecznej

Budowanie zdrowych nawyków
w rodzinie i wśród rówieśników

Wspólnie z Państwem zapraszamy wszystkie rodziny – w tym rodziny dysfunkcyjne i z problemem uzależnień – do udziału w integracyjnych aktywnościach dla rodzin i rówieśników sprzyjających umacnianiu rodziny i wypełnianiu przez nią roli opiekuńczo-wychowawczej, wzmacniających relacje i współpracę oraz budujących zdrowe nawyki w rodzinie i społeczeństwie.

Integracyjne, innowacyjne aktywności dla rówieśników i całych rodzin Na Trzepaku przeciwdziałają  uciekaniu przez niezaopiekowane emocjonalnie dzieci i młodzież w używki i patologie społeczne, w tym alkohol, siecioholizm, fonoholizm, narkotyki, agresję i hejt, przez co stanowią wyjątkowo wartościowe uzupełnienie zadań realizowanych przez Ośrodki Pomocy Społecznej w zakresie profilaktyki uzależnień młodocianych.

Jak działają aktywności rodzinne dla Ośrodków Pomocy Społecznej?

  • Sprawdzone w praktyce
  • Budowa zdrowych nawyków
    w rodzinie
  • Produkty NaTrzepaku dla OPS
  • Promocja zadań własnych OPS

Zaufali naszemu know-how

  • Dzięki zastosowaniu elementów grywalizacji we wszystkich projektach proponowanych przez "NaTrzepaku", udało nam się zwiększyć liczbę uczestników projektów, zaangażować i zmotywować mieszkańców, podnieść skuteczność funkcji edukacyjno-informacyjnej i precyzyjniej dopasować zadania wynikające z ustawy o profilaktyce uzależnień. Współpracę z ,,NaTrzepaku - Eko animacje i Gry Terenowe" polecam wszystkim, dla których ważne są takie wartości jak: edukacja, współpraca, profesjonalizm, kreatywność, zaangażowanie i komplementarność usług.
    Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gmina Lesznowola Janina Szulowska
  • [...] Wśród zrealizowanych gier miały miejsce: 1) „STOP HEJT! Odkryj swoje SuperMoce” przeciwdziałająca zjawisku hejtu, 2) “Twój głos ma znaczenie” edukująca o roli i wadze udziału w lokalnych budżetach obywatelskich z eko wątkiem, 3) „Skrzynia Świątecznego Czasu” promująca życzliwość i budowanie relacji w rodzinie. [...] „NaTrzepaku – Eko Animacje i Gry Terenowe” jest rzetelnym partnerem, terminowym, o wysokim stopniu zaangażowania w realizowane zadania. Serdecznie polecam produkty i współpracy z marką “Na Trzepaku” innym stowarzyszeniom, urzędom miast, MOPS oraz szkołom.
    Gradiam, Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe Monika Czaplarska-Wach, Prezes Stowarzyszenia
  • Współpraca z "Na Trzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe" jest w pełni satysfakcjonująca. Działa w oparciu o autorskie scenariusze, ale w płeni realizuje potrzeby i wartości promowane w zadaniach Gminy. Atrakcyjna forma pożytecznych treści propagowanych przez produkty społeczne Na Trzepaku przyciąga bardzo dużo uczestników - odbiorców zadań Gminy. Rekomenduję produkty społeczne 'NaTrzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe".
    Miasto i Gmina Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza
  • [...]Współpraca obejmowała organizację dużego wydarzenia rodzinnego - gry terenowej pt. "STOP HEJT! Odryj Twoje SuperMoce!" dla rodzin z dziećmi oraz gry detektywistycznej (Escape Room) pt. "Przepis na życzliwość" dla dzieci. Oba wydarzenia zostały zrealizowane w ramach projektu socjalnego pn. "Akademia Rodziny" w oparciu o autorskie programy (scenariusze), których pomysłodawcą jest "NaTrzepaku". [...] Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie poleca firmę NaTrzepaku jako rzetelnego merytorycznie i organizacyjnie partnera.
    Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie Wioletta Urban, Dyrektor
  • Marto i cały Zespół NaTrzepaku dziękuję :) Warsztaty na takim poziomie o jakim zawsze marzyłam ;)) Pięknie , profesjonalnie i magicznie ! WIELKIE DZIĘKI
    IdeaMia Hanna Piaseczna, właścicielka

Koleżanko i Kolego, czy wiesz,
że uzależnienia to nic dobrego?

Celem aktywności NaTrzepaku realizowanych przy udziale Ośrodków Pomocy Społecznej jest zapobieganie uzależnieniom poprzez podniesienie poziomu wiedzy i świadomości mieszkańców (w szczególności dzieci i młodzieży) na temat szkodliwości używek i uzależnień od telefonu, komputera i social media, a także ograniczenie szkód zdrowotnych, społecznych oraz zaburzeń życia rodzinnego, będących następstwem spożywania alkoholu, zażywania narkotyków oraz zaburzeń czynnościowych.