Wyszukaj
NaTrzepaku

Narzędzia edutainment
przywracające wartości
z podwórkowego trzepaka!

Leczymy z hejtu, uczymy wspierania!

Przywracamy wartości z podwórkowego Trzepaka,
których brakuje w dzisiejszym świecie – sprawczość, współpracę, życzliwość.
Działamy w modelu edutainment. Bezbłędnie rozwijamy kompetencje przyszłości.

Wyciągamy młodych zza komputera, a rodziców – sprzed telewizora i angażujemy ich w pożyteczne aktywności team building offline budujące relacje – edukacyjne gry terenowe ze scenariuszem, escape (class)room, eko-warsztaty i inne.

Używamy materiałów recyklingowych i wielorazowego użytku.
Nie korzystamy z balonów, nie rozdajemy plastiku. Jesteśmy eko!

Tworzymy relacje, zbliżamy rodziny i rówieśników.

Co nas wyróżnia?

 • Działamy eco!
 • Rozkręcamy offline!
 • Przywracamy old-school!
 • Łączymy covid-free!
 • Jesteśmy tailor-made!
 • Zostaliśmy approved!

Działamy eco!

Dla jednych śmieć, dla innych skarb! W naszych aktywnościach uczestnicy korzystają z materiałów recyklingowych, naturalnych lub pozyskanych ze zbiórek.

Tu ekologia przeplata się z dobrą zabawą, utrwalając właściwe postawy proekologiczne.

Rozkręcamy offline!

Uzależniamy od “realu”, nie ekranu! Zbliżamy rodziny, dzieci, młodzież poprzez wyciągnięcie ich zza ekranu komputera i umożliwienie im spędzenia czasu aktywnie, zaskakująco i pouczająco offline.

Na Trzepaku nie ma miejsca na nudę!

Przywracamy old-school!

Przywracamy zabawę i wartości z podwórkowego Trzepaka! W młodych zaszczepiamy wiarę w to, że ich głos ma znaczenie, postawy mają wpływ na innych, a empatia to więcej niż zupa z Chin!

Leczymy z hejtu, uczymy dbałości o innych Trzepakowców!

Łączymy covid-free!

Gdy trzeba, łączymy beztransmisyjnie! Rodziny zbliżaliśmy nawet w najgłębszej pandemii. Gry terenowe można realizować beztransmisyjnie poprzez działanie w odstępach,
na powietrzu.

Old-schoolowy Trzepak to lekarstwo na samotność.

Jesteśmy tailor-made!

Aktywności Na Trzepaku są dopasowane do charakterystyki grupy docelowej. Scenariusze opracowujemy odpowiednio do wieku i umiejętności uczestników.

Od łamigłówek, w których nie musisz znać liter, po zagadki FBI dla prenastoletnich detektywów!

Zostaliśmy approved!

Na Trzepaku nie wypuszcza w świat gier ani warsztatów, które nie przeszły uprzedniej certyfikacji… najmłodszych! Wszystkie aktywności testujemy z dziećmi Przyjaciół Trzepaka i konsultujemy z psychologami.

UWAGA: W testach nie ucierpiało żadne dziecko!

Zaufali naszemu know-how

 • Dzięki zastosowaniu elementów grywalizacji we wszystkich projektach proponowanych przez "NaTrzepaku", udało nam się zwiększyć liczbę uczestników projektów, zaangażować i zmotywować mieszkańców, podnieść skuteczność funkcji edukacyjno-informacyjnej i precyzyjniej dopasować zadania wynikające z ustawy o profilaktyce uzależnień. Współpracę z ,,NaTrzepaku - Eko animacje i Gry Terenowe" polecam wszystkim, dla których ważne są takie wartości jak: edukacja, współpraca, profesjonalizm, kreatywność, zaangażowanie i komplementarność usług.
  Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gmina Lesznowola Janina Szulowska
 • [...] Wśród zrealizowanych gier miały miejsce: 1) „STOP HEJT! Odkryj swoje SuperMoce” przeciwdziałająca zjawisku hejtu, 2) “Twój głos ma znaczenie” edukująca o roli i wadze udziału w lokalnych budżetach obywatelskich z eko wątkiem, 3) „Skrzynia Świątecznego Czasu” promująca życzliwość i budowanie relacji w rodzinie. [...] „NaTrzepaku – Eko Animacje i Gry Terenowe” jest rzetelnym partnerem, terminowym, o wysokim stopniu zaangażowania w realizowane zadania. Serdecznie polecam produkty i współpracy z marką “Na Trzepaku” innym stowarzyszeniom, urzędom miast, MOPS oraz szkołom.
  Gradiam, Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe Monika Czaplarska-Wach, Prezes Stowarzyszenia
 • Współpraca z "Na Trzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe" jest w pełni satysfakcjonująca. Działa w oparciu o autorskie scenariusze, ale w płeni realizuje potrzeby i wartości promowane w zadaniach Gminy. Atrakcyjna forma pożytecznych treści propagowanych przez produkty społeczne Na Trzepaku przyciąga bardzo dużo uczestników - odbiorców zadań Gminy. Rekomenduję produkty społeczne 'NaTrzepaku - Eko Animacje i Gry Terenowe".
  Miasto i Gmina Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza
 • [...]Współpraca obejmowała organizację dużego wydarzenia rodzinnego - gry terenowej pt. "STOP HEJT! Odryj Twoje SuperMoce!" dla rodzin z dziećmi oraz gry detektywistycznej (Escape Room) pt. "Przepis na życzliwość" dla dzieci. Oba wydarzenia zostały zrealizowane w ramach projektu socjalnego pn. "Akademia Rodziny" w oparciu o autorskie programy (scenariusze), których pomysłodawcą jest "NaTrzepaku". [...] Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie poleca firmę NaTrzepaku jako rzetelnego merytorycznie i organizacyjnie partnera.
  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie Wioletta Urban, Dyrektor
 • Marto i cały Zespół NaTrzepaku dziękuję :) Warsztaty na takim poziomie o jakim zawsze marzyłam ;)) Pięknie , profesjonalnie i magicznie ! WIELKIE DZIĘKI
  IdeaMia Hanna Piaseczna, właścicielka

Sprawdź, co możemy
zrobić dla Twojej społeczności!

Innowacyjne, integracyjne aktywności offline od NaTrzepaku budują relacje w rodzinach i wśród rówieśników, wzmacniają sprawczość i przeciwdziałają uciekaniu przez niezaopiekowane emocjonalnie dzieci i młodzież w używki i patologie społeczne, w tym alkohol, siecioholizm, fonoholizm, narkotyki, agresję i hejt, w poszukiwaniu pozornej akceptacji.

Dzisiejsze, młode pokolenie – zanurzone w świecie wirtualnym i zagubione w pędzie życia i pracy rodziców – odczuwa osamotnienie, ma trudności ze współpracą i nawiązywaniem przyjaźni, pada ofiarą dręczenia i ocen, ma skłonność do wykluczania słabszych i gorzej sytuowanych. Bez silnie zbudowanych więzi z rodzicami/opiekunami i/lub rówieśnikami oraz poczucia własnej wartości, dzieci i młodzież mogą padać ofiarą depresji, zaburzeń lękowych, być podatne na hejt oraz uzależnienia.

Zaaopiekowane emocjonalnie dzieci nie uciekają w poszukiwaniu pozornej akceptacji w świat łatwiejszych rozrywek i używek w grupie rówieśniczej lub gier komputerowych. Silna relacja rodzinna i poczucie wspólnoty to czynniki mające najmocniejszy wpływ na poczucie bezpieczeństwa i integracji. Dzieci wyposażone
we właściwe wzorce i „tarcze” w postaci świadomości swoich silnych stron, poczucia przynależności, sprawczości i pewności siebie, lepiej radzą sobie w szkole, rodzinie, w życiu prywatnym i zawodowym.

Zapraszamy dzieci i rodziny do udziału w integracyjnych aktywnościach dla rodzin i rówieśników sprzyjających umacnianiu rodziny i wypełnianiu przez nią roli opiekuńczo-wychowawczej, wzmacniających relacje i współpracę oraz budujących zdrowe nawyki w rodzinie i społeczeństwie.